“Kiri.” mõtles Rachel. “Gracelyn leidis köögist kirja minu emalt.” Kiri oli tüdrukul endiselt pükste taskus. Kõrge palaviku tõttu oli arst tüdrukule selga pannud haigla riided, et oleks kergem palavikku alla saada. Tüdruku enda riided olid toolil. Need olid vanad ja kulunud, kohati isegi katki. Tüdruk tõusis voodist, et võtta pükste taskust see kiri. Ta vaatas seda uuesti, kuid ei lugenud. Miski hoidis teda tagasi, ta ei teadnud, mis see on. Kirja käes hoidmine tekitas temas ärevust ja hirmu. Ta kartis kirja lugeda.
Tüdruk pani kirja öökapi peale ja mõtles, et loeb kunagi hiljem seda kirja. Tüdruk oli väga nõrk ja läks tagasi voodisse. Tal oli endiselt kõrge palavik, mis ei tahtnud kuidagi alla minna.
“Tere Rachel, kuidas sa end täna tunned?” küsis arst.
“Ma ei tea, nõrgalt. Tahaks kooli juba minna, muidu ma seda klassi ei lõpeta.”
“Kallis laps, kooli ei saa sa nii pea minna. Su immuunsüsteem on selleks liiga nõrk. Kas sa täna end kraadinud oled?”
“Ei.”
Arst katsus tüdrukut. “Palavik on endiselt kõrge, kuid paneme kraadiklaasi igaks juhuks alla.” Mõne sekundi pärast hakkas kraadiklaas piiksuma ja näitas 39.8 palavikku. Arst ohkas, sest ta polnud suutnud veel kindlaks teha, mis põhjustab organismis sellist palavikku, mis ei taha mitte kuidagi alla minna. Viimase kahe nädala jooksul oli tüdruku kõige madalam temperatuur 38.5, aga peamiselt püsis temperatuur kõrge. Samuti oli põletikunäit kehas väga kõrge, kuid polnud veel teada, mis seda põhjustab ning miks ta ravile ei allu.
Kuna tüdruk oli kõndimiseks liiga nõrk, siis viidi teda voodiga analüüse andma, et ta saaks pikali olla. Tüduk magas enamus ajast ja sõi väga vähe.
***
Samal ajal kui Rachel lebas haiglas ja võitles oma elu eest, otsis Gracelyni kogudus võimalusi, kuidas Racheli kodu elamiskõlblikuks muuta. Kui Gracelyni koguduse liikmed nägid, millises majas elab Rachel, siis nende süda murdus. Maja oli nii hullus seisus, et ainus võimalus oli see täiesti maa tasa teha ning uus asemele ehitada.
Koguduse liikmed said linnalt loa, see koht uueks renoveerida. Neil oli võimalus see koht ära osta, et see hiljem Rachelile ja tema emale kinkida. Kui kõik paberid olid korda aetud, alustati renoveerimisetöid. Maja lammutati maatasa. Võsa ja oksad koristati ära. Vanad kuivanud puud juuriti välja ja viidi minema. Mõne päevaga oli maalapike võsast puhas, sest tööd tegid sajad koguduseliikmed, kellel olid vastavad vahendid olemas. Majast jäi alles vaid vundament, kuid ka seda renoveeriti, sest seegi oli üsna kehvas seisus. Vundament tehti pisut kõrgem ja tugevam. Ehitusmeeste ja inseneride abiga võis uue maja ehitamine peagi alata. Töö käis hoogsalt ja uus maja kerkis üsna kiiresti.
Gracelyn ei jõudnud ära oodata Racheli reaktsiooni, kui ta oma uut kodu näeb. Ta tahtis, et see oleks Rachelile üllatus, ega rääkinud talle midagi oma plaanidest. Tüdruk muidugi ei teadnud, kas maja selleks ajaks valmis saab, kui Rachel haiglast pääseb, aga ta mõtles, et kutsub Racheli enda juurde nii kauaks kuni maja valmis on, vabandusega, et sellistes tingimustes elamine mõjub tüdrukule halvasti.
***
Pärast mitmeid analüüse leiti lõpuks põhjus, miks Rachelil kestis nii kõrge palavik ning arstid said peale panna õige ravi.
Racheli tervis hakkas vaikselt taastuma, kuid tema emaga olid lood kehvad. Tema ema oli kõrges palavikus ja koomas ning arstid elulootust ei andnud.
Sel kevadel Rachel enam kooli ei naasenudki, kuna ta tervis oli veel nõrk. Ta muretses väga selle pärast, kuidas ta klassi lõpetatud saab.
Pärast pikka veenmist oli Rachel nõus suveks Gracelyni ja tema pere juurde kolima. Gracelyni ema Hannah oli koolis õpetaja ning meeleldi valmis Rachelit suvel õpetama, kui tüdruk seda soovib.
Pideva puudumise tõttu oli tüdruk koolis väga palju maha jäänud ning ta jäi klassi kordama. Kuna tüdruk oli väikest kasvu ja klassikaaslastest noorem, siis võrreldes aasta nooremate õpilastega väga suurt vahet ei olnudki.
Rachel oli kooli läinud 6 aastaselt ja seitsmeseks sai ta alles novembri alguses. Kuid kas tal tegelikult ka oli sünnipäev novembris nagu ta seni on arvanud?